AnaSayfa » Banyo » Aqua » Teknik Bilgiler

Dolap yüzeylerinde kullanılan compakt laminatlar sert solid malzeme olup zamana karşı dayanıklı kolay çizilmeyen ağaç türevli malzemeden üretilmiştir. Ürünler EN438-1:2005 ile EN438-7:2005 arasındaki tüm sertifikalara TÜV, ISO 9001-2000 ve yangın geciktirme sertifikalarına sahiptir. Ürün kadmium, kromhekzavan, kurşun, cıva, polibromlu bifenil, vepolibromlu bifenil içermez. Kullanılan kraft kağıtlar %20 ikinci defa kullanılan geri dönüşümlü kağıtlardan yapılmıştır ve CE belgesine sahiptir.

Solid acrylic tezgahlar %100 solid surface yapıda ve homojendir. Malzeme yapısında yer alan tüm kimyasallar NSF-FDA, CSS ve ASTM onaylıdır. Ürünler ISSFA standartlarına uygun biçimde üretilmektedir. Ürünler alev ilerleme DIN 4102 B-1. normuna uygun onaylıdır.

Ürünlerde kullanılan camlar temperlidir kırıldığı zaman kesmeye karşı yüksek töleranslıdır ve normal cama nazaran beş katı daha direnç oluşturur. Camlarda kullanılan boyalar ICA su bazlı boyalar olup insan sağlığı için en uygun boyalardır ve bir çok çözücülere karşı çok uzun yıllar direnç sağlar. Su bazlı boyalar ağır metal ve solvent içermez.

Alternatifler içersinde yer alan Stone suni mermer tezgahlar kalite açısından enternasyonal SGS tarafından denetlenmekte ve belgelere sahiptir.
Aynalar yüksek kalitede FLOTAL ve patentli ürünledir. Aynaların gümüş kaplamaları garantili olup eskimeye ve paslanmaya karşı çok dayanıklıdır. Aynaların arka yüzeyleri kırıldığı zaman dağılmayan bir film tabakası ile kaplıdır.

Ürün iç konstrüksiyonunda kullanılan alüminyum Zürich QUALANOD kalite kontrol sertifikasıyla ve 6060 ürün kodu dahilinde üretilmektedir. Bureau Veritas Sertifikasyonu ile ISO 9001:2000 belgelidir.

Ürün boyalarında AKZO NOBEL boyaları kullanılmaktadır. Ürünlerde kurşun, siyanür gibi sağlığa zararlı kimyasallar içermez.

Ürün ambalajında geri dönüşümlü karton kullanılarak ormanların korunmasına katkıda bulunulmuştur. Ambalaj içinde darbelere karşı tampon olarak kullanılan polietilen malzeme gıda temasına dahi izin verilen sağlıklı kıymasallardır. Ürün partiküllere ayrılıp çevre kirliliğine sebep olmaz.

Yapıştırıcılar ve tutkallar HENKEL markalıdır.

Deri ürünler, suni deri olup sert kesici materyallerden ve kimyasal solventler ve aşındırıcılardan etkilenebilir ve yanabilir.

Dolap menteşeleri kapakları dengeleyebilmek için basit tarzda ayarlanabilir ve kapaklar menteşelerdeki yavaşlatıcı amortisörler vasıtasıyla sessiz kapanır.

Çekmece rayları GRASS marka olup amortisörlü sessiz ve yavaş kapanma özelliğinde olup farklı noktalardan açılış ve kapanış uygulandığında dahi dengeli hareket eder.

Ürünler sertifikalıdır.